Hakkımızda

Taşımacılık hayatına 195O li yıllarda Tosya Doğan Turizm olarak kurulan Kastamonu ve Tosya halkımızın İstanbul’a yerleşme kararları ile kamyon kasası üzerine tahtadan yapılmış dört adet otobüsle Kastamonu ve İstanbul seferlerine başlamıştır.

Daha sonra bu dört otobüs sayısı diğer girişimcileri harekete geçirmiş ve araç sayısı yediye kadar yükselmiştir.

O yıllarda yollar ve araçlar şartlara uygun olmadığından dolayı Tosya İstanbul arası 20 saat sürmekteydi. Sabah 07:00 da Tosya dan hareket eden araç saat 10:30 civarlarında Çerkeş de mola vermekteydi.

İkinci mola yerine ise 12:30 Gerede de mola verilmekteydi. Öğleden sonra Düzce de mola vermekteydi. Son mola İzmit Derince ilçesinde verilmekteydi.

Kendini sürekli geliştirmeyi ilke edinen firmamız daha sonra kamyondan otobüse çeviren araçlarla hizmetine devam etmiştir.

1963 yılında bireysel otobüscüler Cihat YEŞİL, Cevat ERACAR, Münür SAKA, Hüseyin KÖLE, Mustafa ATEŞOĞLU, Mustafa DÖGÜCÜ, Yusuf ATA, Orhan URKAYA, Hilmi YEŞİL' inde katkılarıyla firma adını Tosya Seyahat Otobüs İşletmesi olarak değiştirmiş ve 10 araçlık bir filoya ulaşmıştır.Bu tarihlerde Ankara yolunda da hizmete başlamıştır. Tosya Ankara yolu altı saat sürmekteydi. Çankırı da mola verilmekteydi.

1983 yılında bireysellikten kurtularak Limited Şirket olarak yeniden yapılandırılmıştır.

1984 yılında ise 25 adet 302 otobüs alarak tüm araçlarını değiştirmiş ve bu konuda tüm yatırımları yapmıştır.Firma 1988 yılında itibaren yapımına başlanılan Büyük İstanbul Otogarına katılmış ve bugünkü 159 numaralı yazıhaneye 25 yıllığına sahip olmuştur. Bu günlerde ise yeniden otobüs filomuzu yenilemeye başladığımızı sizlere büyük bir heyecanla müjdeliyoruz. Ayrıca 2000 yıllarda Etlik garajından ayrılarak AŞTİ de 7 nolu kendi yazıhanesini kiralıyarak hizmete devam etmektedir.

Sürekli kendisini yenileyen firmamız günün şartlarına uygun otobüslerle hizmete devam etmeyi sürdürmektedir.

TOSYA SEYAHAT TURİZM TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
0366 313 12 47 - 0366 313 37 32
hizmet@tosyaseyahat.com.tr
Copyright © 2018 TOSYA SEYAHAT